اؤیرنجی سسی : سایت اؤیرنجی سسی به مناسبت اولین سالگرد ایجاد این سایت ، اقدام به ارتقا سایت خود نموده است . لذا از این پس برای بازدید به آدرس زیر مراجعه فرمائید .

http://oyrenci-sesi.info

اؤیرنجی سسی:پنج تن از اعضای کمیته مرکزی تشکیلات یئنی گاموح در اعتراض به حکم ناعادلانه نه سال زندان برای هر یک از آنان از روز ۲۲ تیر در اعتصاب غذا بسر می برند. در طی مدت بیش از سه هفته اعتصاب غذا این عزیزان و نیز خانواده هایشان مشقات جسمی و روحی بسیار سنگینی را متحمل شده اند که البته رفتار بسیار بد و غیر انسانی ماموران امنیتی و قضایی رژیم نیز نمک بر زخم آنان شده است. پیداست که مقاومت سترگ این دوستانمان شایان تأملی عمیق است. مقاومتی که براستی مثال زدنی و کم نظیر است. بی تردید این مقاومت ملی جانانه و مقاومتهای از این دست در کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت پیروزیهای بزرگی را نصیب ملت ترک آزربایجان خواهد کرد.

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی:آمریکا امروز یکشنبه ۴ اوت (۱۳ مرداد) به دلایل امنیتی بیش از ۲۰ سفارتخانه و کنسولگری خود را در افغانستان، خاورمیانه و شمال آفریقا تعطیل کرده است.

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی:روزنامه رسالت، وابسته به اصولگرایان سنتی، در شماره سیزدهم مرداد ماه از تکرار درخواست حبیب الله عسکراولادی عضو ارشد موتلفه اسلامی از میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای «عذرخواهی» خبر داده است.

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی :در اقدامی مشترک و ارزشمند ۱۵ حزب و تشکل اجتماعی و سیاسی از آذربایجان جنوبی و آذربایجان شمالی با امضای بیانیه ای از ۵ عضو کمیته ی مرکزی یئنی گاموح خواستند برای حفظ جان خویش و به خاطر ملت آذربایجان به اعتصاب غذای خود پایان دهند.

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی: عزیر پور ولی از فعالین شناخته شده در اعتراض به احکام نا عادلانه علیه فعالین حرکت ملی و حمایت از فعالین اعتصاب کننده ، نامه سرگشاده به ملت آزربایجان و وجدان های بیدار بشری نوشته است .

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی:حکومت اقلیم کردستان با اعلام منع رفت و آمد در شهر کرکوک ، اقدام به تجسس خانه به خانه نموده و به بهانه مقابله با تروریست ، بیش از ۹۵۰ نفر که گفته می شود از ترکمن های این شهر می باشند را درستگیر نموده است .

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی : دقایقی پیش فریدون مولایی پزشک تیم تراختور سازی شایعه مرگ مغزی هافبک این تیم را تکذیب کرد.

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی:روزنامه کیهان که تحت نظر نماینده علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی منتشر می‌شود و همچنین روزنامه جوان نزدیک به سپاه پاسداران همزمان با روز تحلیف و معرفی احتمالی وزرای پیشنهادی حسن روحانی به مجلس از قول احمد جنتی و غلامحسین محسنی اژه‌ای تاکید کرده‌اند که «فتنه‌گران صلاحیت ورود به مناصب نظام را ندارند.»

ادامه‌ی خواندن

بر اساس خبرهای واصله به وبلاگ پیگیری ” عزیز پورولی را آزاد کنید‌” این فعال سرشناس حرکت ملی آزربایجان در حمایت از اعتصاب غذای پنج تن از فعالان مدنی آزربایجان به نام های لطیف حسنی، بهبود قلیزاده، آیت مهر علیبگلو، محمود فضلی و شهرام رادمهر، از امروز شنبه ۱۲ مرداد ماه ۹۲ در زندان مرکزی تبریز دست به اعتصاب غذا زده است .

  ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی:آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران طی حکمی که از سوی محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبر ایران قرائت شد، حسن روحانی را به عنوان یازدهمین رئیس جمهوری ایران تایید کرد.آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری حسن روحانی گفت: ” پایبندی و تقید دینی مردم را به پای صندوق های رای می کشاند و این از خصوصیات مردم سالاری دینی است.”

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی:عزیز پور ولی از فعالین شناخته شده حرکت ملی آزربایجان حوالی ساعت ۱۲:۳۰ امروز دوازدهم مرداد ماه با حضور در اتاق ۴۵ زندان تبریز با ارائه نامه اعتراض آمیزی  در خصوص برخورد های ناعادلانه قوه قضایه با زندانیان سیاسی آزربایجان آغاز اعتصاب غذای خود را در حمایت از اعتصاب غذای پنج نفر از فعالین حرکت ملی اعلام نمود.

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی :آوگوستون ۳-ده بوتؤو آزربایجان اوجاق‌لاری (BAO) و گونئی آزربایجان دئموکرات پارتیاسی‌نین (گادپ) تشببوسو ایله “گونئی آزربایجان‌لی سیاسی محبوس‌لارین آجلیق آکسیاسی و اونون ایران‌داکی اجتماعی-سیاسی دوروما تأثیری” مؤوضوسوندا دییرمی ماسا کئجیریلیب

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی : پوستری برای زندانیان سیاسی آزربایجان حامد ملک آبادی و وحید شیخ بیگلو

 

 

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی:امروز شنبه برابر با دوازدهم مردادماه،دادگاه رسیدگی به اتهامات رامین رضایی،یدالله دشتی و علی هدایتی(همگی اهل تکاب) در دادگاه انقلاب مهاباد(آذربایجان غربی) و به ریاست موحدی نیا،تشکیل شد.

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی:روزنامه شرق گزارش داده است که در کنکور سال‌جاری فقط ۱۴ درصد داوطلبان جذب «دانشگاه‌های دولتی رایگان» می‌شوند.

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی:۲۲نفری که در سال ۱۹۷۸ در یکی از روستاهای دیاربکر ترکیه، پ‌ک‌ک را تأسیس کردند؛ اکنون بعد از ۳۴ سال هرکدام به سرنوشتی متفاوت دچار شده‌اند. سرکرده‌ی پ‌ک‌ک (عبدالله اوجالان) در زندان امرالی، ۶ تن به دستور شخص اوجالان در پ‌ک‌ک کشته شدند، ۲ تن پشیمان شده و خود را تسلیم کردند، ۳ تن مجهول‌الحال هستند، ۳ نفر بعد از فرار از پ‌ک‌‌ک به اروپا رفته و در آنجا اقامت گزیده‌اند، ۱ نفر هم در درگیری کشته شده و سکینه جانسزهم اخیراً در پاریس کشته شد.

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی:جمعه ۱۱ مردادماه تروریست ها بار دیگر ارتفاعات “سلطان یعقوب ” سولدوز را طعمه حریق کردند .اداره آتش نشانی سوادوز اعلام کرد ۱۵ هکتار دیگر از این ارتفاعات در آتش سوخت.

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی:در پی وخامت  شرایط اجتماعی ،اقتصادی ،زیست محیطی ،امنیتی و حقوق بشری در آزربایجان جنوبی،  فعالین مدنی  قیامی بزرگ  راعلیه سیتم تبعیض در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی  تدراک می بینند.

ادامه‌ی خواندن

اؤیرنجی سسی : عدالت برای ایران فعال در حوزه‌ی “ثبت و مستندسازی نقض حقوق‌بشر” در ایران، دستگاه قضایی را مسئول جان ۵ شهروند تُرک “هویت‌طلب” عنوان کرد.

ادامه‌ی خواندن

پست الکترونیکی ما

info@oyrenci-sesi.info